Nejoblíbenější lokality pro potápění Chorvatsko – Pag

5Potápění na Pagu je nezapomenutelným zážitkem. Na své si zde přijdou milovníci prastarých vraků, bohatého podmořského života, tajemných jeskyní i netradiční fauny a flóry. Zřejmě nejoblíbenějším a nejpříhodnějším místem pro potápění na ostrově Pag je Stara Novalja.  Pojďme se proto společně podívat na to, jaké krásy Pag ukrývá.

 

Výběžek Svatého Marka

Tento okouzlující podmořský útes vybíhající východním směrem do volného moře měří asi 100 metrů. U tohoto útesu jsou doporučovány alespoň dva ponory a to v doprovodu zkušeného potápěče. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak profesionální potápěči. Bohatý podmořský život hrající všemi barvami je pro výběžek Svatého Marka typický.

Pažské jeskyně

Okouzlující modrá jeskyně nedaleko letoviska Stara Novalja je vhodná zejména pro potápěče- začátečníky. Hloubka jeskyně se pohybuje mezi 5 a 7 metry a kromě bohatého podmořského života nabízí také jednu vzduchovou kapsu. V bezprostřední blízkosti jeskyně se nachází podmořský útes svažující se do hloubky 54 metrů. Na útesu můžete zahlédnout černé gorgonie, vzácné houby a spousty ryb.

Vrak Ruža

Vrak Ruža je vhodný zejména pro velmi zkušené potápěče. V případě nižší kvalifikace se doporučuje doprovod instruktora. Vrak měří na délku asi 30 metrů a klesá do hloubky 50 metrů. V případě dobré viditelnosti můžete vedle vraku zahlédnout příkré bílé stěny podmořských útesů. Při ponoru je možno obdivovat spoustu zástupců vodní říše – humry, úhoře, ropušnice, chobotnice, rohovitky, trsovníky apod.

Ostrov chobotnic – Triget

Tento ostrůvek je vhodný jak pro zkušené potápěče, tak pro úplné začátečníky. Velmi se zde doporučují noční ponory. Nejhlubší místo útesu má 40 metrů. Útes je porostlý trsovníky, rohovitkami, několika druhy hub a v jeho blízkosti můžete narazit na medúzy, nejrůznější druhy ryb i již zmíněné chobotnice.