Kurzy potápění v Chorvatsku

potápěníKdo by nezatoužil, alespoň jednou v životě nahlédnout pod mořskou hladinu, kde můžete zažít nevšední dobrodružství při zkoumání hlubin moře. Můžete pozorovat mořské živočichy, nebo třeba vraky potopených lodí. V Chorvatsku je mnoho potápěčských kurzů, kde vás naučí základům a získáte také mezinárodní potápěčskou licenci po dokončení závěrečné zkoušky.

 

Jak se stát dobrým potápěčem?

Abyste se mohli stát dobrými potápěči, potřebujete si najít dobrou školu (kurz), kde vás vše naučí.

Musíte mít také dobrý zdravotní stav, bez toho vás nikdo nepřijme.

Žádné lajdáky v kurzech nikdo nestrpí, takže pokud chcete úspěšně absolvovat kurz, musíte pravidelně chodit na všechny lekce. Abyste uspěli a zvládli zkoušku je třeba jako ve škole trénovat, trénovat a zase trénovat. Bez toho se potápěčem nikdy nestanete.

 

Co kurzy nabízí?

Každý kurz především nabízí bezpečnost všech učňů. Nemusíte mít tedy strach ani o své děti. Školený personál je připravený na všechno.

Během kurzů zažijete také spoustu zážitků a legrace, jako při každém učení. Kurzy nabízejí také individuální přístup, kvalitní technické vybavení a spoustu zajímavých akcí.

 

Z jakých kurzů můžete vybírat?

Ve všech kurzech, které potápěčské školy nabízejí, získáte mezinárodní potápěčskou licenci s omezením do hloubky, podle výběru kurzu.

 

Kurz potápění Junior Open Water Diver (JOWD) je určený pro potápěče s minimálním věkem 10 let. Kurz zahrnuje většinou pět výukových ponorů v bazénu a teoretickou výuku na zhruba čtyři ponory v moři. Celá výuka trvá 4-5 dní. Můžete si však zvolit i večerní lekce, kurz se však protáhne a bude trvat asi 3 týdny. V tomto kurzu získáte licenci s omezením do hloubky 10 m.

 

Kurz potápění Open Water Diver (OWD) tento kurz je určený návštěvníkům od 15 let. Licence je zde do hloubky 18 m. Délka i výuka potápění je stejná jako u prvního kurzu.

 

Kurz potápění Advanced Open Water Diver (AOWD) kurz zahrnuje kompletní výuku, během které zvládnete další praktické znalosti, které směřují k zvládnutí bezpečného potápění. Kurz je určený pokročilým potápěčům. Kurz trvá zhruba dva dny intenzivního tréninku. Během kurzu absolvujete 5 ponorů. Kurz rozšiřuje znalosti získané z kurzu OWD. V tomto kurzu získáte licenci s omezením do hloubky 40 m.